анонс

В Києві з аншлагом відкрився фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY

Гості та та глядач_ки зібрались в столичному кінотеатрі «Жовтень» на відкритті SUNNY BUNNY-2024. Цього року до програми другого фестивалю ЛҐБТКІА+ фільмів SUNNY BUNNY увійшло 60 фільмів з 35 країн світу, які представлені у 8 програмах. Крім того, впродовж усього фестивалю відбудуться спеціальні покази та освітні події. Фільмом-відкриття SUNNY BUNNY-2024 стала картина Хуліо Торреса «Проблеміста», в якій він також зіграв головну роль. Також в картині знялись такі зірки, як Тільда Свінтон, Ізабелла Росселіні,  Ґрета Лі та репер RZA.

Вечір розпочався із хвилини мовчання пам'яті усіх полеглих воїн_ок та цивільних людей, які стали жертвами російської агресії.

Потім ведучий вечора, журналіст і куратор програм Українського дому Олексій Ананов запросив на сцену військових і представників об’єднання «Військові ЛҐБТКІА+». Зал зустрів захисників гучними оплесками.

“Організація «Військові ЛҐБТКІА+» нараховує понад 400 учасників та учасниць, але в українській армії таких, як ми, набагато більше. Нам дуже важливо підтримувати законопроєкт про цивільні партнерства, бо, на жаль, ситуація така, що ми – військові – також помираємо і також отримуємо поранення. Нам потрібен закон про цивільне партнерство, бо це буде ще один крок до цивілізованого світу і ще один крок подалі від росії”, – наголосив зі сцени захисник України, член організації Олег Жабінець.

Також Костянтин Омеля, креативний директор бренду OMELIА, який цього року виступає фешн-партнером фестивалю, зі сцени оголосив про спільний збір на потреби організації «Військові ЛҐБТКІА+». За донат від 200 гривень кож_на має шанс виграти ексклюзивну сорочку від дизайнера.

Під час церемонії активіст_ки закликали підтримати ЛҐБТКІА+ військових і підписати колективний лист на підтримку законопроєкту #9103. Збір підписів було ініційовано платформою громадських об'єднань «Різні.Рівні», а лист можна підписати впродовж усього фестивалю в кінотеатрі «Жовтень» біля стенду платформи.

“Важливо, щоб всі українці та українки мали захист від злочинів на ґрунті ненависті, могли укладати цивільні партнерства, отримувати права на спадок, мали можливість відвідати коханих у лікарнях та виховувати дітей незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Я хочу нагадати про те, що голос кожного та кожної має силу. Тому закликаю вас підтримати законопроєкти 5488 — про захист від злочинів на ґрунті ненависті та 9103 — про реєстровані партнерства. Кожен і кожна можуть підписати листи до Верховної Ради України, які нагадають депутатам і депутаткам про те, як сильно нам це потрібно”, — наголосила Координаторка платформи громадських обʼєднань «Різні.Рівні» Аліна Корінєва.

До слова був також запрошений Почесний Президент SUNNY BUNNY та генеральний директор міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, який розповів про історію виникнення «Сонячного Зайчика»:

“Ще до «Сонячного Зайчика» частиною програми кінофестивалю «Молодість» була програма «Кохаючи Інакше». Важливо пригадати, що фестиваль був офіційно зареєстрований у всесвітній асоціації кінопродюсерів у 1993 році. Вже в 1994 році ми зробили кінопрограму «10 років СНІДу», яка стала прологом до «Сонячного Зайчика». Її ми тоді зробили разом з фондом «Відродження», і я дуже вдячний фонду, що крізь роки він залишається нашим партнером.”

Церемонія відкриття фестивалю завершилася словом директора SUNNY BUNNY Богдана Жука. У свої промові він подякував команді, яка допомагала організувати фестиваль, а також глядач_кам, котрі прийшли на нього. Серед запрошених гостей були: Костянтин Омеля, засновник та креативний директор фешн-бренду OMELIA, блогер Сашко Драглі, керівник продакшну Big Brave Events 1+1 Media Володимир Завадюк, кінокритикиня Інна Гордеєва (@chechevitsaaaa), а також ЛҐБТКІА+ військові, активіст_ки та правозахисни_ці.

Фестиваль відбувається за фінансової підтримки

Державного агентства України з питань кіно

Міжнародного фонду «Відродження»

Європейського Союзу

Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні

Jägermeister

Української продуктової IT-компанії appflame

Міжнародної організації Outright International

Українсько-данського молодіжного дому

Фестиваль проходить за підтримки посольств Італійської Республіки в Україні, посольства королівства Іспанія, посольства Аргентини, Італійського інституту культури в Україні,  Французького інституту в Києві, Чеського центру в Києві.

Партнери фестивалю

Український бренд одягу OMELIA

Цифрова агенція Hexagon

Громадська організація «Точка опори ЮА»

Платформа громадських об'єднань Різні.Рівні

Офіційний дилер «Ілта на Печерську»

Український бренд шкарпеток Noskar

Громадська Організація «Харківське Жіноче Обʼєднання «Сфера»»

Молодіжний рух Teenergizer

Громадська організація Insight

Марш жінок

Некомерційний освітньо-профілактичний проєкт Drugstore

Український бренд одягу FROLOV

Галерея сучасного мистецтва Eye Sea Gallery та арт-простір «Сюр»

Кінотеатр «Жовтень»

Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» - впровадження інноваційних комунікаційних ініціатив

Національний Демократичний інститут

ХарківПрайд

КиївПрайд

Гендер Зед

обʼєднання Військових ЛГБТ+

Медіагрупа Starlight Media

Film UA

Партнери гостинності  

Ресторан сучасної київської кухні «Глек»

Кафе-бістро на Подолі tisto.kyiv

Крафтова пончична Ponchyk Boy

HVLV bar

Community Cafe

Культмотив

Медіапартнери

Суспільне мовлення

Суспільне Культура

Заборона

ТиКиїв

Лірум

DTF Magazine

The Village Україна

Нове Українське Кіно

Свідомі

Детектор Медіа

Bazilik Media

Фото з церемонії відкриття.

Автор Анастасія Мантач

Фото з церемонії відкриття частина 2

Інші новини