анонс

Освітні події та спеціальні покази з обговореннями в рамках фестивалю квір-кіно SUNNY BUNNY

З 20 по 25 квітня в рамках SUNNY BUNNY відбудеться серія індустрійних освітніх подій за підтримки Українсько-данського молодіжного дому.

Також запланована серія спеціальних показів з обговореннями. Кіноперегляди відбудуться в арт-просторі "Сюр", поруч із Eye Sea Gallery (вул. О. Гончара 40)

20 квітня (субота)

16:00 Показ епізоду “Перевізниці” + обговорення з командою

З початку повномасштабного вторгнення головна героїня, вже загартована подіями на Донбасі, вирішує не виїжджати за кордон, а стати безплатною перевізницею для інших людей, куди б вони не їхали – назад у Харків чи в Польщу.

У серіалі є відлуння багатьох болючих тем, які існують в українському суспільстві – тут про сепаратизм і диверсантів, про корупцію і розкрадання гуманітарки, про російських пропагандистів та про ухилення від мобілізації, а також про упередження до ЛГБТ.

Автори фільмів і серіалів про війну в Україні часто говорять, що знімають їх, щоб нагадати іноземним глядачам про те, що війна триває, і якою ця війна насправді є. Саме тому серіал почали показувати на другу річницю війни не тільки на українському телебаченні, а й одночасно в Німеччині, Франції, Швеції, Австрії, Ісландії та Данії, а тепер очікують в Японії, Фінляндії, Латвії, Чехії та Словаччині.

Спікер_ки: шоуранер “Перевізниці” Євген Тунік, акторка Анастасія Карпенко, оператор Володимир Іванов, Яна Гончаренко (Starlight Media)

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/VEhTibbfJaqnUzpC7

18:00 Показ епізоду “Мами” серіалу “Перші дні” + обговорення

Розповідь, що досліджує життя лесбійської сім'ї, яка прокладає шлях суспільним викликам в Україні. Цей епізод відображає не лише боротьбу, але й любов та стійкість у спільноті ЛҐБТКІА+.

Після перегляду відбудеться обговорення з творцями й актор_ками, зосереджену на значенні створення контенту, який відповідає соціальним проблемам, і ролі відгуку авдиторії у формуванні автентичних та інклюзивних наративів.

Спікер_ки: акторка Оксана Жданова, продюсерка Анна Єлісєєва

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/3259aSHd5gpEZ9357

20:00 Панельна дискусія “За межами екрану: Обговорення різноманітності та руйнування стереотипів у соціально важливому контенті”

TCA запрошує вас приєднатися до обговорення "За межами екрану", яке відкриває діалог на фестивалі кіно SUNNY BUNNY, зосередженому на представленні різноманітних і недооцінених груп у фільмах. Ця панельна дискусія має на меті об'єднати кінорежисер_ок, продюсер_ок і твор_чинь контенту, які відкрили нові горизонти включних наративів, виходячи за межі традиційних уявлень, аби привернути увагу до різноманітних спільнот, часто залишених осторонь загальних медійних потоків. Розмова буде спрямована на створення контенту, який поважає та відображає багатство людського досвіду, маючи на меті руйнування стереотипів та сприяння культурі розуміння й прийняття.

Що слід робити з аргументом "не в часі, не в місці, не в пріоритеті"?  Чому творці контенту переважно зображують персонажів ЛҐБТКІА+ як стереотипних? Чи готові актори грати такі ролі, або це ризик для їхньої репутації?

Як вирішити протиріччя в сприйнятті аудиторією, що представлення осіб ЛҐБТКІА+ тепер всеосяжне у контенті, особливо в закордонному, і необхідності донести суспільству, що присутність ЛҐБТКІА+ осіб відображає реальне суспільство, що ці особи такі ж, як всі інші, і більшість з них ні в чому не відрізняється, але якщо гетеросексуальний персонаж може відкрито висловлювати свої вподобання у сюжеті, то персонаж ЛҐБТКІА+ не повинен приховувати свої.

Спікер_ки: продюсерка серіалу “Перші дні” Анна Єлісєєва, шоуранер “Перевізниці” Євген Тунік, продюсерка "Ілюзія рівності"  Анастасія Гудима, режисер “Уроків толерантності” Аркадій Непиталюк

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/3259aSHd5gpEZ9357

21 квітня (неділя)

16:00 Гей-паради під час війни? Як і навіщо ми боремося за права ЛҐБТКІА+ в Україні. Відверта розмова.

До повномасштабного вторгнення українські прайди були одними з наймасовіших мирних зібрань в Україні. Великі марші на тисячі людей були потужним інструментом правозахисних організацій. Та велика війна внесла свої корективи, змусивши ЛҐБТКІА+ організації, активістів та активісток створювати та відновлювати нові креативні інструменти правозахисту.

Прайд у метро, гей-новини, квір-фестивалі, благодійні рейви, військові камінг-аути, перформанси та постіронія. Все це трапилося за роки повномасштабної війни і все це – інструменти правозахисту.

На заході поговоримо із ЛҐБТКІА+ організаціями й активістками, які переосмислили й видозмінили погляд на сучасний правозахист.

Спікер_ки: Богдан Жук, директор кінофестивалю SUNNY BUNNY, Яків Лавринець, співорганізатор ХарківПрайду та комунікаційник ГО «ХЖО Сфера», Віктор Пилипенко, голова обʼєднання Військові ЛГБТ+, Уляна Мовчан, засновниця Connection Agency та правозахисниця, Костянтин Андріїв, працівник фонду Гендер Зед, Анна Шаригіна, координаторка КиївПрайд 2024

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/KwhWCGaFZfSzXokX9

18:00 ​​Дискусія з Точкою опори: Підтримка ЛҐБТКІА+ в мистецтві, творчості, контенті

Спікер_ки: письменниця, авторка роману "Майже хороші хлопці" Дар'я Чайка, комік Максим Албул, блогер, вчитель, ведучий «Детоксік шоу» Данило Гайдамаха, блогерка та суспільна діячка Монро

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/nd4JaSr5wfxoLUko6

16:00 Фільм «Queer Fighters of Ukraine» + обговорення

Перед повномасштабним вторгненням група квір-активістів Rebel Queers кидала виклик гетеронормативному та патріархальному світу, писавши на стінах Києва «QueerSex», «Make Queer Punk Again» і «BeQueer, Do Crime, Hail Satan» тощо. Рушійною силою Rebel Queers є Анжеліка Устименко (вони/їх) — небінарні та нейровідмінні активіст та режисер.

Оригінальний фільм «Rebel Queers» був показаний минулого року на SUNNY BUNNY. Після повномасштабного вторгнення, вони вирішили задокументувати досвід квір-українців під час війни, знявши фільм «Українські квір-борці за свободу». В річницю повномасштабного вторгнення Анжеліка розпочали новий етап свого документального проєкту, співпрацюючи з Huck Docs, щоби зібрати роздуми квір-солдатів після року війни та розширити фокус, включивши до нього інші форми квір-опору.

Спікер_ки: режисери Анжеліка Устименко, Алекс Кінг

Мова: українська/англійська

Адреса: арт-просторі "Сюр" / Eye Sea Gallery, вул. О. Гончара 40

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/5DtWN5rN9tkazi4D9

17:30 перегляд фільму «Ілюзія рівності» + обговорення

“Я ніхто і його тіло б мені не віддали”

“Я став соромом родини”

“Я боялась згоріти у пеклі”

Це фрази трьох героїнь та героїв документального проекту “Ілюзія рівності” у якому українки та українці розповідають свої болісні історії щоденної боротьби за базові права людини. Героїні та герої стрічки працюють, волонтерять, служать у різних видах військ ЗСУ, щодня ризикуючи життям на рівні з усіма і при цьому мають менше прав та юридичного захисту.

Документальний проєкт “Ілюзія рівності” реалізовано командою Координаційного мовлення національних спільнот та проєктів з розмаїття Суспільного мовлення за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його вміст є виключно відповідальністю Суспільного мовлення і не обов'язково відображає погляди Європейського Союзу.

Спікер_ки: герої фільму, творча команда фільму, продюсерка "Ілюзія рівності" Анастасія Гудима, експертка Тетяна Касьян, депутатка Інна Совсун

Мова: українська

Адреса: арт-просторі "Сюр" / Eye Sea Gallery, вул. О. Гончара 40

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/oU5jqzW1o28e4eBC7

22 квітня (понеділок)

16:00 Лекція від drugstore.ua: Складні стосунки: РДУГ та психоактивні речовини

На лекції розглянемо РДУГ та його критерії у дорослих, коморбідність із іншими розладами. Схильність до розвитку залежностей у людей із РДУГ (які причини)

Що ми знаємо про те, як ПАР впливають на мозок людей із РДУГ

Медикаментозна корекція симптомів РДУГ та статус питання в Україні.

Спікер_ки: Шевченко Крістіна - клінічна психологиня, дослідниця теми психологічних особливостей recreational drug users, професійна діяльність: діагностика РДУГ у дорослому віці, загальна діагностика особистості.

Мова: українська

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/apmdaKRRv5mGYQZS6

23 квітня (вівторок)

16:00 Лекція: Як працюють квір-партнерства для ЛҐБТКІА+ брендів та яку перевагу завдяки цьому отримують? 

    

На прикладі інклюзивного застосунку для ЛҐБТІК+ знайомств Taimi спікерка розповість про:

1. Переваги ЛГБТІК+ партнерств та що треба брати до уваги.
2. Види партнерств та приклади Taimi з Netflix, Showtime, Apple TV, Katy Perry, The Ellen Show, Todrick Hall, Doja Cat, Pride Events, Attitude Magazine, Gay Times etc.
3. Taimi партнерства для української квір-спільноти.

Спікерка: Діана Лисенко, Global Partnerships Lead Taimi в appflame.

Мова: українська.

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала "Класік".

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/d3qckagitC35gzu56.

Локація: Кінотеатр "Жовтень", зала Класік

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/d3qckagitC35gzu56

24 квітня (середа)

16:45 Пітчинг українських короткометражних фільмів ЛҐБТКІА+ тематики

Кінофестиваль SUNNY BUNNY за підтримки Jägermeister оголошує пітчинг українських коротких метрів ЛҐБТКІА+ тематики.

Неймовірна новина для наших кінематографіст_ок, адже з’явилася ще одна можливість отримати фінансування на свій новий фільм! Переможець пітчинга отримає 80 000 гривень!

Приймаємо фільми будь-якої форми (документальні, анімаційні, ігрові, експериментальні), тривалістю до 30 хвилин.

Країна виробництва: Україна або копродукція з Україною.

Заявку можна подати, як проєкту на стадії розробки, так і проєкту на стадії work in progress.

Термін приймання заявок: 6 - 18 квітня, пітчинг відбудеться 24 квітня.

форма створена для реєстрації охочих відвідати пітчинг і підтримати учасни_ць, фахівців української кіноіндустрії: https://forms.gle/bJbDtTDHEJABtQMK8

Для подання заявки на пітчинг до 18 квітня використовуйте форму за посилання.

19:00 Фільм «Видимі» + обговорення

Документальний проєкт "Видимі" - це 10 історій українок і українців, які змінюють країну та надихають інших. Життя кожного з героїв проєкту змінилося під час війни: вони пішли до війська, документують воєнні злочини, волонтерять, підтримують ветеранські ініціативи, борються за рівні права і створюють український контент. Вони працюють задля перемоги та борються за життя у демократичному суспільстві, де права людини - понад усе.

Проєкт також розповідає історії жінок-лідерок, військових ЛҐБТКІА+ та представників і представниць квір-спільноти.

"Ми не маємо змоги виходити на Марші рівності через війну, а їхні колишні учасниці й учасники на рівних з іншими українцями воюють на фронті. Вони жертвують своїм професійним і особистим життям, аби не втратити країну, і при цьому досі не мають можливості вільно та без остраху тримати партнера чи партнерку за руку, йдучи по центральній вулиці Києва, і не можуть законодавчо закріпити стосунки, аби в разі поранення їхні партнери й партнерки могли приходити навідувати їх", — додає Таїсія Кутузова.

Спікер_ки: герої та творча команда фільму

Мова: українська

Адреса: арт-просторі "Сюр" / Eye Sea Gallery, вул. О. Гончара 40

Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/LkTcEifaEzVTeB4F9

25 квітня (четвер)

16:00 Дискусія “Рівність за межами кіно: просування прав ЛҐБТКІА+ людей в Україні” від Національного Демократичного Інституту

Під час обговорення дізнаєтесь про перспективи просування прав людини в Україні, а також роль кіно й медіа у посиленні політичної та суспільної видимості ЛҐБТКІА+ людей.

Ця ініціатива є частиною програми “Сприяння рівності та протидія дискримінації”, яка реалізується Національним Демократичним Інститутом за підтримки Швеції, Сполученого Королівства і США. Погляди, висновки та рекомендації, висловлені під час заходу, не обовʼязково відображають позицію Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії, Уряду Його Величності, Уряду Швеції, Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID), чи НДІ.

Спікер_ки: творці медійного і креативного продукту, народні депутати України, представники Європейського Союзу.

Мова: українська/англійська

Локація буде повідомлена зареєстрованим учасникам.

Посилання на реєстрацію: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSen0q9cL1TpbLNESywKURojXN2O2Tf7pmZ_470UeaFL32LPzA/viewform

Інші новини