Під час фестивалю квір-кіно SUNNY BUNNY пройшов перший в Україні пітчинг фільмів короткого метру на ЛГБТКІА+ тематику

Переможець пітчингу отримає 80 тис. грн на втілення свого проєкту від спонсора фестивалю Jägermeister.

24 квітня, у залі «Класік» київського кінотеатру «Жовтень» зібралися представни_ці української кіноіндустрії, кіномани, а також учасни_ці пітчингу, які представили свої кінопроєкти.

Подія почалася з вітального слова почесного президента фестивалю SUNNY BUNNY, Андрія Халпахчі. Серед гостей події були також присутні режисер Максим Наконечний та продюсерка Юлія Сінькевич.

Із понад 30-ти заявок, для пітчингу було відібрано 10 кінопроєктів різних форм (ігрові, документальні, експериментальні).

Список презентованих кінопроєктів:

«Перехід дозволено»

реж. Магріт Сибіряков, МаГіКа-фільм, документальний;

Тікаючи від війни в Україні, автор — Магріт Сибіряков (Маргарита Сибірякова) — випадково потрапляє до Ісландії. Дізнавшись що в цій країні юридично закріплена небінарність, він вирішує нарешті легалізувати свій трансгендерний статус і змінити документи. Тепер це Магріт Александерссон — єдиний в світі українець з позначкою Х у графі стать. Цікавий експеримент для однієї людини і екзамен на толерантність для всієї української діаспори. Чи стане цей квантовий стрибок простого українського квіра магістраллю можливостей для всіх українських ЛГБТ людей? А чи може нові права це просто міраж і іншого виходу як змиритися зі своєю біологією немає?

«Син нації»

реж. Богдан Колесник, продюсерка Ганна Гнатенко-Шабалдіна, ігровий;

24-річний Макс, будучи латентним геєм, напередодні парламентських виборів потрапляє під вплив праворадикального політика, який виявляється його батьком та закликає до рішучих дій для знищення противників традиційних цінностей.

«CRABSTICKS / КРАБОВІ ПАЛИЧКИ»,

реж. Кирило Алфер'єв, продюсерка Інна Ласточкіна, Сучасне Українське Кіно, ігровий;

Український молодий трансгендер Арлі втікає від війни в Берлін та мріє побудувати кар’єру DJ-ея в Європі. Але дзвінками мати його пригнічує, порівнюючи його з  «такими, як Арлі»і братом, який захищає країну на фронті. Але чи є брат у Арлі?

«5488»

реж. Юрій Двіжон, продюсерка Валерія Отченаш, Magnit Production, експериментальний;

Учасники кампанії на підтримку законодавства проти злочинів на ґрунті нетерпимості діляться власним досвідом зіштовхнення з дискримінацією, або досвідом їхніх близьких.

«Історія»

реж. Вадим Мочалов, продюсер_ки Вадим Мочалов, Діана Назарук, ігровий;

Для роботи над редагуванням сценарію свого короткометражного фільму про двох хлопців, які усвідомлюють свої почуття один до одного, студент-режисер Льоня запрошує свого одногрупника Андрія, в якого таємно закоханий.

«Віктор»

реж. Ганна Трофімова, документальний;

Фільм про особисті та суспільні перетворення в умовах війни через призму досвіду однієї людини.

‍«Лоно»

реж. Альона Шилова, продюсерка Валерія Сочивець, Сучасне Українське Кіно (СУК) ігровий;

Україна, 1620 рік. Дівчина на ім’я Богдана втратила свою кохану, через жорстокість жителів їхнього села. Опинившись у середовищі інших жінок, чия доля була зламана, Богдана приймає рішення, що найкращий спосіб пережити втрату — це помститися тим, хто забрав її кохану.

«Скляна труна»

реж. Ігор Зайцев, продюсерка Злата Єфіменко, EF PICTURES, ігровий

Отримавши поранення на фронті, Іван потрапляє в реанімаційне відділення. Єдина людина, яка за законом може перебувати поряд  – його фіктивна дружина. Вона стає сполучною ланкою у спілкуванні між ним та його хлопцем.

«300, 30, 3»

реж. Владлен Одуденко, продюсери Владлен Одуденко, Володимир Яценко, Анна Яценко, Ія Мислицька, Арсенал фільм, ігровий​;

Художник стає солдатом, але навіть війна не може вбити в ньому чуттєвість і жагу до прекрасного. Сила та мужність йдуть поруч із любов'ю та ніжністю. Короткі зустрічі двох закоханих один в одного чоловіків, дають їм сили далі жити та боротися.

«Серпанок»

реж. Юра Катинський, продюсери Катерина Граднова-Савицька, Олександр Чубко, ігровий.

В інформаційному полі дедалі частіше постає питання сексуальності та її різності. Це дає позитивні зміни: людина, яка відчуває, що певним чином відрізняється від свого соціального кола, тепер немає так багато сумнівів, що з нею можливо щось не так. Проте, в нашому суспільстві все ще досі дуже важко із прийняттям будь-якої «інакшості» (і мова не лише про сексуальну орієнтацію).

Фільм “Серпанок” фокусуватиметься на страху осуду оточення, на надмірному хвилюванні щодо думки інших про себе, на неготовності відкрито відрізнятися. Бо бути «інакшим» — це ризик бути викинутим за рамки свого соціального кола і сприйматися вороже. Проте, головні герої фільму не син чи донька, які готуються до камінг-ауту, а батьки, які в ході фільму дізнаються про свою дитину дещо лякаюче. Перш за все, лякаюче саме з позиції репутації сім’ї серед мешканців їхнього селища.

Представлені кінопроєкти були оцінені представницями української кіноіндустрії та представником спонсора пітчингу фестивалю Jägermeister.

До складу журі пітчингу увійшли:

Жанна Озірна — кінорежисерка та сценаристка, Україна.

Учасниця Berlinale Talents 2020 (Берлін, 2020), резидентка Cité Internationale des Arts та Les Récollets (Париж, 2022) та Marathon Screenings (Лос Анджелес, 2023). Нині працює над двома повнометражними фільмами «Нижній горизонт» та «Медовий місяць».

Дар’я Бассель — кінопродюсерка авторського документального та ігрового кіно, кураторка індустрійної платформи та програмерка Міжнародного фестивалю документально кіно про права людини Docudays UA, Україна.

Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник та резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА, Україна.

Переможця пітчингу буде оголошено 26 квітня під час церемонії закриття кінофестивалю.

Фото з пітчингу доступні за посиланням.

Партнери фестивалю

Український бренд одягу OMELIA

Цифрова агенція Hexagon

Громадська організація «Точка опори ЮА»

Платформа громадських об'єднань Різні.Рівні

Офіційний дилер «Ілта на Печерську»

Український бренд шкарпеток Noskar

Громадська Організація «Харківське Жіноче Обʼєднання «Сфера»»

Молодіжний рух Teenergizer

Громадська організація Insight

Марш жінок

Некомерційний освітньо-профілактичний проєкт Drugstore

Український бренд одягу FROLOV

Галерея сучасного мистецтва Eye Sea Gallery та арт-простір «Сюр»

Кінотеатр «Жовтень»

Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» - впровадження інноваційних комунікаційних ініціатив

Національний Демократичний інститут

ХарківПрайд

КиївПрайд

Гендер Зед

Обʼєднання Військових ЛҐБТКІА+

Медіагрупа Starlight Media

Film UA

Партнери гостинності  

Ресторан сучасної київської кухні «Глек»

Кафе-бістро на Подолі tisto.kyiv

Крафтова пончична Ponchyk Boy

HVLV bar

Community Cafe

Культмотив

Медіапартнери

Суспільне мовлення

Суспільне Культура

Заборона

ТиКиїв

Лірум

DTF Magazine

The Village Україна

Нове Українське Кіно

Свідомі

Детектор Медіа

Bazilik Media

Інші новини